Ukończyła Wydział Rolnictwa Politechniki Bydgoskiej oraz studia podyplomowe Zarządzanie w Handlu i Zarządzanie Marketingowe na Rynku B2B na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
Związana z firmami z sektora przemysłowego budując zespoły sprzedażowe, kierując strategiami marketingowymi, koordynując działania związane z implementacją nowych produktów na rynku. Absolwentka studiów podyplomowych Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych, ESG w Praktyce oraz Politechniki Warszawskiej, ESG w Budownictwie. Członkini Grupy Roboczej ds. edukacji i szkoleń w obszarze zrównoważonych finansów oraz Grupy Roboczej ds. raportowania/danych ESG przy Ministerstwie Finansów. Aktualnie uczestniczka Sustainability Leadership Academy przy Instytut Myśli Europejskiej. Stara się łączyć to, co w zrównoważonym biznesie najważniejsze: ludzi tworzących wartości, odpowiedzialność środowiskową, ład zarządczy.
Absolwentka Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Ukończyła również Uczelnię Techniczno-Handlową im. Heleny Chodkowskiej, kierunek Zarządzanie BHP. Aktualnie uczestniczka czwartej edycji Sustainability Leadership Academy, przy Instytut Myśli Europejskiej. Specjalistka w analizach environmental due diligence, realizacji Phase I Environmental Site Assesment (ESA), zgodności z przepisami oraz doradztwie środowiskowym. Posiada doświadczenie w prowadzeniu projektów dla zakładów przemysłowych oraz obiektów wojskowych, a także w realizacji inspekcji terenowych na terenie Polski. Wspiera organizacje w spełnianiu wymagań środowiskowych, dostosowywaniu ich działalności do obowiązujących regulacji a także raportowaniu ESG, z naciskiem na aspekt środowiskowy. Współautorka publikacji naukowych dotyczących oddziaływania mikroplastiku na organizmy żywe.
Współautor bestselleru PWN wiosny 2021 „BIM dla Manangerów” oraz specjalista w swojej dziedzinie, który prężnie działa jako manager, audytor i konsultant chętnie dzielący się swoim wieloletnim doświadczeniem. W trakcie pracy zawodowej, zaangażowany w proces budowlany na różnych etapach jego cyklu, w charakterze projektanta, inwestora, wykonawcy i producenta materiałów budowlanych. Co więcej Bartosz to orędownik praktycznego stosowania nowoczesnych technologii oraz prelegent i autor licznych publikacji naukowych i publicystycznych, traktujących o organizacji budownictwa. Bartosz jest animatorem inicjatyw badawczo-rozwojowych w Trebbi. Jego doświadczenie w konsultingu oraz wiedza metodyczna zdobyta w czasie pracy naukowej, pozwala w ustrukturyzowany sposób wdrażać nowe usługi i proponować rozwiązania będące odpowiedzią na wyzwania związane z organizacją, porządkowaniem i przepływem informacji. Ma to szczególne znaczenie w zakresie organizacji sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju, która dla wielu organizacji jest zagadnieniem nowym.
Ukończył studia inżynierskie na Narodowym Uniwersytecie Kolumbijskim oraz uzyskał tytuł magistra inżynierii lądowej na Politechnice Warszawskiej z wyróżnieniem. W Trebbi Polska skupia się na cyfryzacji w budownictwie, rozliczaniu emisji dwutlenku węgla oraz doradztwie i zapewnieniu zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju.
Santiago ma doświadczenie w opracowywaniu parametrycznych modeli do obliczania emisji dwutlenku węgla w projektach magazynowych, integrowaniu sztucznej inteligencji w procesy zarządzania projektami budowlanymi oraz usprawnianiu przepływów pracy związanych z raportowaniem projektów budowlanych. Jego celem jest wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, które podnoszą efektywność i promują odpowiedzialność ekologiczną w branży budowlanej, wspierając firmy w realizacji ich celów z zakresu zrównoważonego rozwoju.